VÄSTSVENSKA MÄSTERSKAPEN 2015 - WR - 1-3 maj 2015 |
PLAC. | # | RYTTARE / HÄST | TOT. |
---|---|---|---|
01: | 103 | Eyjolfur Þorsteinsson [Landi] - Oliver fra kvistum | 7,80 |
UTTA 7,6 - 7,9 - 7,9 - 7,4 - 8,1 | |||
02: | 008 | Helen Gustafsson [Landi] - Borgfjörd vom Wiesengrund | 6,73 |
UTTA 6,6 - 6,6 - 7,1 - 6,7 - 6,9 | |||
03: | 039 | Sebastian Benje [Ofeigur] - Herakles Stormsund | 6,53 |
UTTA 6,1 - 6,4 - 7,1 - 6,6 - 6,6 | |||
03: | 095 | Lovisa Enblom [Eidfaxi] - Villi fra Gillastödum | 6,53 |
UTTA 6,4 - 6,3 - 6,8 - 6,4 - 6,8 | |||
05: | 101 | Madeleine Kämpe [Dyggur] - Þáttur frá Fellskoti | 6,17 |
UTTA 6,0 - 6,4 - 6,2 - 5,8 - 6,3 | |||
06: | 110 | Adalstein Adalsteinsson [Ofeigur] - Guðberg fra Skagaströnd | 6,10 |
UTTA 6,3 - 5,9 - 5,9 - 6,1 - 6,4 | |||
07: | 086 | Helga Haraldsdottir [Landi] - Stormur Frá Hemlu | 6,03 |
UTTA 6,1 - 5,4 - 6,1 - 5,9 - 6,5 | |||
07: | 105 | Kristjan Magnusson [Vinir] - Snúður frá Kolsholti 2 | 6,03 |
UTTA 5,8 - 6,5 - 6,0 - 6,0 - 6,1 | |||
09: | 098 | jenny Högström [Járnhestur] - Völur frá Árbæ | 5,83 |
UTTA 6,3 - 5,9 - 5,8 - 5,8 - 5,8 | |||
10: | 027 | Eva-Karin Bengtsson [Falki] - Gáski frá Pulu | 5,80 |
UTTA 6,2 - 4,5 - 5,8 - 5,4 - 6,3 | |||
11: | 036 | Martina Andreasson [Landi] - Hekla frá Miðey | 5,67 |
UTTA 5,8 - 5,7 - 5,9 - 5,5 - 5,5 | |||
12: | 001 | James Faulkner - Leikur fra Bispegården | 5,40 |
UTTA 5,7 - 5,4 - 4,9 - 5,3 - 5,5 | |||
13: | 079 | Johanna Wingstrand [Falki] - Seifur frá Kvistum | 5,27 |
UTTA 5,2 - 5,1 - 5,3 - 5,3 - 5,3 | |||
14: | 082 | Helen Gustafsson [Landi] - Silfurtoppur frá Kaidbak | 5,10 |
UTTA 5,1 - 5,1 - 5,5 - 4,9 - 5,1 | |||
15: | 049 | Olivia Pech [sigur] - Jörvar frá Keldudal | 5,03 |
UTTA 5,4 - 5,2 - 4,9 - 5,0 - 4,9 | |||
15: | 077 | Matilda Jeppsson [Ofeigur] - Sága Från Dahlgården | 5,03 |
UTTA 5,5 - 4,9 - 5,3 - 4,9 - 4,6 | |||
17: | 100 | Ida Persson [ofeigur] - Yrsa frá Margretarhofi | 4,57 |
UTTA 4,8 - 4,5 - 4,3 - 4,4 - 4,9 | |||
18: | 015 | Mikael Vas [Vinir] - Eik frá Àrbae | 4,37 |
UTTA 4,1 - 4,6 - 4,5 - 4,1 - 4,5 | |||
19: | 113 | Michaela Åhlberg [Jarnhestur] - Tandri från Allemansängen | 3,40 |
UTTA 3,5 - 3,6 - 3,4 - 3,3 - 3,3 | |||
--- | 056 | Louise Löfgren [Vinir] - Lilja från Lindvallen | DISKVALIFICERAD |
UTTA 0,0 - 0,0 - 0,0 - 0,0 - 0,0 | |||
--- | 115 | Karin Gunnarsson - Flosi från Rooslunda | DISKVALIFICERAD |
UTTA 0,0 - 0,0 - 0,0 - 0,0 - 0,0 | |||
--- | 126 | James Faulkner [GB] - Byr fra Midgard | DISKVALIFICERAD |
UTTA 0,0 - 0,0 - 0,0 - 0,0 - 0,0 | |||
--- | 014 | Daniel Sundin [Strokkur] - Dimmi Frá Selfossi | Struken |
--- | 032 | Carina Jylebäck [Idunn] - Hárekur från Vinteråsen | Struken |
--- | 044 | Filippa Montan [Ófeigur] - Hrói frá Flekkudal | Struken |
--- | 048 | Carina Jylebäck [Idunn] - Jóra från Lövhagen | Struken |
--- | 059 | Magnus Lindquist [Gandur] - Ljómi från Löjtnantsgården | Struken |
--- | 106 | Kristjan Magnusson [Vinir] - Hrekkur från Hålåsen | Struken |